kuidas ma pendliga kristalli valimas käisin

kolmapäev, 14. juuni 2017


Mu sõbrad teavad juba mõnda aega, et mul hakkab vaikselt kristallidega mingi teema tekkima. Olen viimasel ajal ka päris sagedasti Kristallimaailma sattunud, peamiselt selle pärast, et ma käisin labradoriiti otsimas (tumblr ütles mulle, et see on minu kivi ja ma olen naiivne ja usun kõike, mida kõikvõimas internet ütleb), kuid tänane käik möödus natuke teisiti.

Nimelt läksin ma vanaemaga tädile kingitust vaatama. Vanaema oli näinud malahhiiti, mida mu ema kaelas kannab ja karneooli, mida mina kaelas kandsin (ma võtsin ära, sest see segas natuke trenni tegemist) ja vanaema tahtis tädile ka sünnipäevaks kristalli. Olin natuke eeltööd teinud, et näha, missugune kristall mu tädile enam-vähem sobima peaks, kuid kohale jõudes ja küsides ütles seal tööl olnud tüdruk, et kui meil aega on, võiksime me hoopis pendliga tädile kivi valida, sest see annab õigema kivi.

Ma pean ausalt tunnistama, et ma ei julgenud alguses proovida, aga vanaema oli küll valmis täpselt teada saama, milline kivi mu tädile sobiks. Iseenesest oli kogu asi väga lihtne - sul on pendel ja sa küsid pendlilt, millist kivi sulle vaja on (tegelikult oli protsessis veel asju, aga kes huvitatud on, siis peavad ise proovima ja teada saama minema ;) ). Ma andsin ka lõpuks alla ja otsustasin proovida, sest uudishimu sai minust võitu ja tegelikult olen ma suhteliselt skeptiline ka ja ma väga ei uskunud sellesse pendli võnkumisse. 

Kuid pendel võnkus ja seda ilma, et ma oleksin pidanud sellele mingitki võnget andma. Lõpuks jäid sõelale (pendel võnkus just nende kristallide puhul) mõned kristallid - minu puhul siis oonüks, suitsukvarts, goethiit, labradoriit (jah, see sama labradoriit, mida ma tumblri pärast otsimas käisin) ja karneool, mida ma juba omasin. Tüdruk tegi mulle väikese lühikokkuvõtte antud kristallide omadustest, kuid ütles siis midagi ootamatut: "Tead, ma ei tahtnud midagi alguses öelda ja ma tahtsin, et sa ise selle teada saaksid, aga ma teadsin kohe, kui sa sisse astusid, et su kivi on labradoriit." Ka ütles see tüdruk mu kivide kohta, et mu kivid on väga eksistentsiaalsed - ma esitan suuri küsimusi, mis panevad mind iseendas kahtlema ja küsima, miks ma üldse elus olen. Okei.. Miks see nii mina olen?

Igatahes, väga uutmoodi ja müstiline kogemus minu jaoks. 

[foto: Kristallimaailm]


Pildiotsingu labradorite tumblr tulemus
[foto: Tumblr)

Labradoriidist endast ka natuke [tekst kristallimaailm.ee] - Labradoriit on maagiline kristall, mille näol on tegemist kaitsekivi ja valgusetoojaga. Ta suurendab kandja intuitsiooni, vaimsete võimete arengut ning soosib sisemiste annete ja oskuste avastamist. Ta avardab vaimset nägemist, õpetab vaikselt kuulama oma sisemist häält ning leidma vaimsust ka hallis argipäevas. Labradoriit tasakaalustab paremat ja vasakut ajupoolkera ning loob seeläbi ühenduse intuitsiooni ja intellekti vahel. Ta aitab paremini keskenduda ning pikemat aega väsimatult töötada.

Kõik, kellel huvi tekkis, siis Kristallimaailm asub Tallinnas, Mustamäe tee 8.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar