räägime juustest: lazy girl edition

teisipäev, 7. november 2017

Postituse sponsoriks on Liis pidevate komplimentidega mu juuste kohta ja mu ema, kes mulle šampooni ostis. 

Ma ei ole eriline iluguru. Ma jätan igal võimalusel meikimise osa vahele ja joonistan äärmisel juhul ainult kulmud ja päris ausalt - ma üritan enamasti võimalikult kerge vaevaga ja odavalt läbi ajada. Mu juuksed ei ole mingi erand. Küll aga on mu juuksed üks asi, mille eest ma kõige enam komplimente saan, sest vaatamata mu laiskusele ja üldisele "i don't care about my look" olekule, on mu juuksed alati on-point. 

Muidugi, mingil määral on kindlasti asi geenides, aga teisalt olen ma üsna kindel, et mu "i don't care about my look" olek mängib selles suurt rolli, sest tõde on, et mida vähem sa midagi torgid, seda parem on. Ma üritan üldiselt ka hoida oma juuksed konditsioonis, kus ma ei pea nendega tegelema VÕI pean tegelema minimaalselt. Seega, mida ma teen, et mul nii flawless juuksed on, et mu juuksur on siiamaani iga kord siiralt üllatnud, kui ma tooli istun, kui paksud ja terved juuksed mul on (Mu juuksur ütles mulle ühe korra, et ma olen ainus klient, keda ta teab, kelle juuksed oleks pärast blondeerimist täpselt sama heas seisus kui enne blondeerimist ja ta ei pea selle nimel ise midagi tegema lol). 

Ma pesen neid korra nädalas. Nagu mainitud, olen ma kohutavalt laisk ja kuigi mu rutiin on väga kerge, võtab mu juuksepesu siiski aega, seega lasen ma oma juustel šampooniga kokku puutuda vaid korra nädalas ning seejärel lasen neil loomulikult kuivada. Üleüldse lasen ma oma juustel võimalikult harva kuumtöötlusega nagu föön, koolutaja või sirgendaja kokku puutuda ja isegi kui ma föönitan, ei föönita ma täieliku kuivamiseni, vaid täpselt nii palju, et loomuliku kuivamise protsessi lühendada. Olgu öeldud, et mu juuksed kuivavad loomulikult 4 kuni 5 tundi ja föönitan ma täpselt nii kaua, et täieliku loomuliku kuivamiseni kuluks nii umbes 1 tund ja natuke peale. 

Tegelikult on siiski nii, et kui ma seda vajalikuks pean, siis teen ma mõnikord ka nädala keskel seda, et ma loputan juukseid sooja ja külma veega ning seejärel föönitan. Kuna ma teen päris palju trenni, aitab see vältida seda, et ma pärast iga trenni mingi õlipats oleksin. Sellest loputamisest tegelikult täiesti piisab.

Ma kasutan kergeimat saadaolevat šampooni. Ma ei väida, et šampoon, mida ma kasutan, ongi nüüd see kõige kergem šampoon, aga see on kõige kergem, millega ma siiani kokku olen puutunud ja selleks šampooniks on Pantene Fine Hair Aqua Light (Maximast saab seda hetkel soodushinnaga 1,95€). See on tõesti seda tüüpi šampoon, et pane ruttu pähe või muidu libiseb sõrmede vahelt välja. Ja üldse, šampooni kasutan ma ülivähe. Kunagi oli kusagil see nõuanne, et šampooni tuleb kasutada täpselt teelusika jagu ja umbes nii palju ma šampooni kasutangi. 

Põhjus, miks ma ei kasuta tihkeid šampoone, eelkõige just juuksuri käest ostetud šampoone, on see, et mida paksem on šampoon, seda suurem on tõenäosus, et seda pole võimalik korralikult välja pesta ja  see jääb juuksejuurtesse kinni. See põhjustab aga seda, et juuksed lähevadki kiiremini mustaks, vajuvad šampooniosakeste raskusest peadligi ja tekib kõõm. Kõik juuksurite kasutatavad šampoonid on lahjendatud ja kui sa ei kavatse just kodus ette võtta Tigi lahjendamise protsessi, siis parem on valida šampoon, mille tekstuur on juba vedel ja voolav. 

Mu juuksepesu protsess võtab aega 20 minutit.. jk kui kuivamist arvestada, siis 5 tundi. Ma alustan juustepesu sellega, et ma loputan juuksed sooja veega korralikult läbi. Siis panen šampooni pähe ja hõõrun šampooni korralikult pähe, mis võtab isegi kuni 5 minutit aega, olenevalt sellest, kuidas ma tunnen ja viitsin ning seejärel keeran ma juuksed pealaele "krunni" ja lasen šampoonil nii umbes 10 minutit peas olla (või siis nii kaua, kui mul ülejäänud keha pesemisele kulub) ja siis loputan juuksed. Esmalt sooja veega, et šampoon täielikult välja pesta ning siis jahedama veega. Ma ei kasuta šampooniga komplektis olevat palsamit - pole pea kunagi kasutanud ja ilmselt ei hakka ka. 

Põhjus, miks ma palsamit ei kasuta, on see, et ma ei viitsi. Palsamiga ma päris ausalt ei viitsi. Kuna ma juba niigi lasen šampoonil nii 10 minutit peas olla, siis ei pea ma ka vajalikuks, et ma peaksin 5 lisaminutit mingit muud möga peas hoidma. Lisaks, ma ei ole täheldanud, et ükski palsam mu juustega erilist imet teeks. Kui ma tõesti tahan palsamit kasutada, siis kasutan ma mõnda sprei-palsamit, mida tuleb pihustada niisketesse juustesse (hetkel näiteks on mul üks Schwarzkopfi oma, mida ma aeg-ajalt kasutan, kui mul meelde tuleb).

Harva juuste pesemise juures on veel see hea külg, et iga kord peale pesu on tunne, et su juuksed on vähemalt pool sentimeetrit kasvanud, aga tegelikult ei ole. Minu jaoks on juuksehoolduse juures oluline ka see, et ma ei parandaks vaid juukse välismuljet. Kui ma tahan ikka siidiseid juukseid, siis ma töötan selle nimel, et mu juuksed oleks kogu aeg siidised, mitte ainult päev või paar pärast seda, kui ma olen neid mingi maskiga kostitanud. 

Kui aus olla, siis ma vihkan enamiku inimeste juukseid ühel väga lihtsalt põhjusel ja see on see, et inimesed ei suuda oma juustest loobuda. Ma tean, et ma olen mõne silmis äärmuslik juhus, kes käitub nagu säästurežiimil kutt ja laseb juuksed nulliga hetkel, kui šampooni liiga palju kuluma hakkab, aga ma teen seda põhjusega. Ma tean liiga palju inimesi, kelle juuksed näevad välja nagu ratsitud pintslisabad, sest pikkus on olulisem kui juuste tervis. Sel pole vahet, kas su juuksed on tagumikuni, kui nad on katkised, ilmetud ja takused, mida kahjuks väga paljude puhul esineb. Ma olen pigem lühikeste juustega, kui kasvatan juuksed pikaks lihtsalt selleks, et olla pikkade juustega.

Või noh, kui aus olla, siis ei saa ma juukseid väga pikaks kasvatada, sest mul on ühel hetkel nii palju raskeid juukseid peas, et mul on pidevad peavalud, sest mu oma juuksed sikutavad mu peanahka, aga see on juba teine teema.
Väike kaootilises järjekorras fotojäädvustus mu hair evolutionist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar