vahetasin klaasi klaasi vastu: huawei p20 vs samsung galaxy s8

kolmapäev, 23. mai 2018

Pole kaua aega möödas sellest, kui ma rõõmustasin selle üle, milline kõrgtehnoloogiline üllitis on Samsung Galaxy S8 ja ma seisan jätkuvalt oma sõnade taga, sest S8 on vapustav telefon oma disaini, töövõime ja ka kaamera poolest, kuid elu on mu sammud seadnud nii, et ma olen oma S8 välja vahetanud ja nüüdseks nädal aega Huawei P20 hoopis näppinud. Seal on suur hulk märgatavaid erinevusi ja ma ei ole küll mingi spetsialist, aga ma saan oma arvamust avaldada tavakasutaja vaatepunktist.

PS! Ärge pange pahaks, kui P20 arvustus natuke põhjalikum on, aga kui enam hands-on ei ole, on raskem natuke midagi välja tuua.

Kui hea näeb välja see kirju koer, mis ma oma isa sünnipäevaks tegin yasss

Vahetuse põhjuseks polnud midagi enamat kui see, et ma sain aru, et S8 ei ole päris minu telefon ja ma vajan midagi, millel ei oleks neid imeilusaid ja imeõrnu kumeraid ääri, mis mulle kõik need seitse kuud täiuslikuks needuseks olid. Kobakäpana vajasin ma midagi, mis ei oleks.. näiteks kõige kergestipurunevaks telefoniks tituleeritud disainiime üldse ja P20 osutus valituks, sest Telias soovitati mulle seda, aga ka selle pärast, et see oli soodushinnaga ja käes märksa kindlam kui Mate 10 Pro, mida ma alguses vaatasin, mis istus oma suuruse tõttu mu keskmise suurusega kätesse väga rohmakalt ja hetkel maailma parimaks telefoniks tituleeritud P20 Pro jäi oma pigem krõbeda hinna tõttu valikust välja.

S8 täisklaasist välimus oli käes tõesti imeõhuke, mugav ja imeilus ning sobis kätte nagu valatult. Huawei P20 seevastu on märksa robustsem ja seda nii mõõtmetelt kui ka kaalult, kuigi nagu öeldud, on ta siiski märksa käepärasem kui Mate 10 Pro ja ka eelmise hooaja P10/P10 plus. Mis teeb P20 S8'ga sarnaseks on see, et ka P20 omab klaasist ees-ja tagapaneeli, mis muudab ta eelnevatest Huawei mudelitest luksuslikumaks, kuigi mitte üleliia ilusamaks, mis on siiski vaid isiklik arvamus. Samas on S8'le välimuse osas üldse raske vastu panna.

Välimuselt sarnaneb P20 pigem iPhone X'ga, aga ma pole olnud eriline Apple kujunduste fänn ajast, mil iPhone 6 välja tuli ja eelistan puht-esteetilisest vaatepunktist iPhone 5 (ja ka praeguse SE) kujundust. Seega esimene asi, mis ma P20 puhul tegin, oli selle iPhone X'liku sälgu eemaldamine, mis küll lükkas ekraaniala ülaäärest natuke kokku, kuid selle asemel seadsin ma kogu telefoni juhtimise sõrmejäljelugejale ja eemaldasin ekraanilt tagasi, avalehele ja vahekaartide riba. 

Üks asi, mis mulle P20 juures eriti meeldib, on see sama sõrmejäljelugeja, mis võrreldes eelkäija P10'ga on pigem kompaktseks kokku lükatud ja mille kaudu saab kõike kontrollida: see täidab sõrmejäljelugeja ülesannet, kiire klõps on tagasi, pikem peal hoidmine on avalehele ja libistus vasakule avab vahekaardid. Lisaks on see ajuvabalt kiire ja asetatud mugava koha peale, mida kahjuks ei saanud öelda S8 kohta, mille sõrmejäljelugeja oli asetatud kaamera kõrvale ehk pigem ebapraktilise koha peale, mis paratamatult viis selleni, et aeg-ajalt üritasin ma telefoni avada hõõrudes kaameraläätse ja pigem oli see aeglane. 

Kõik, kes on siiani märganud, et olen oma telefoni välja vahetanud, on esimese asjana küsinud, kas see on see kolme kaameraga telefon, kuid kahjuks siiski mitte - mul on veel see 2 kaameraga versioon, kuid sellegi poolest on kaameratöö vaimustav. Muidugi, tuleb nentida, et Huawei ongi pigem spetsialiseerunud kaameratelefonide loomisele, varustades oma telefone Leica kaamerate ja mitme läätsega, S8 samas on siiski minu arvates pigem äritelefon. S8 kaamera oli siiski täiesti arvestatav kaamera ja minu arvates suisa üks parimaid kaameraid, mida ma nutitelefonide küljes näinud olen ehk mul pole midagi halba öelda. Lisaks tegin ma sellega nii mõneski piinlikus olukorras täiesti korralikud ja kasutatavad pildid (näiteks siis, kui ma olen unustanud oma peegelkaamera aku täis laadida), aga P20 kaamera on sellegi poolest hoopis teine tera - pildid on selged, värviküllased ja detailsed; kohati on pildid suisa liiga detailsed, sest come on, mul ei ole kahjuks täiuslikku näonahka ja kõik see paistab välja. Sama kirjeldus kehtib tegelikult ka S8 piltide kohta (ka S8 selfiede puhul oli mul liigse kuumaastiku demonstreerimisega probleem), kuid Huawei on brändina just kaamerale rõhku pannud ning kogu nutipildinduse hoopis teise dimensiooni viinud.

Mõlema telefoni kaamerad on varustatud kõikvõimalike funktsioonidega, kuid P20 puhul tooksin ma lisaks välja selle, et sellele on loodud ka võimalus kõiki sätteid sarnaselt peegelkaameratega ise seada ehk ma saan ava suurust, säriaega ja iso sättida põhjalikumalt kui ma seda S8 puhul teha sain. Ma avastasin täna täiesti juhuslikult ka, et seal on režiim, mis mu näonaha ilusamaks töötleb ilma, et see võlts ja töödeldud välja paistaks, seega halleluuja?

Fotod jäädvustatud P20'ga.

Üheks puuduseks, mille ma P20 juures siiski välja saan tuua, on see, et P20 ei ole sarnaselt iPhone viimaste mudelitega varustatud 3.5mm kõrvaklapiauguga. Ma olen üldiselt pigem bluetoothi kõrvaklappide kasutaja niikuinii, aga aeg-ajalt kasutan minagi tavalisi juhtmega klappe ja minu arust teeb kaasasolev lisajubin kõrvaklappide kasutamise kohmakaks ja noh, rip mina kui ma mingil põhjusel selle jupi peaksin ära kaotama või kuhugi unustama, aga vähemalt on see jupp mulle kaasa antud koos läbipaistva telefoniümbrisega, mis pole just kõige ilusam, kuid ajab esialgu asja ära. Ka ei ole P20'l mälukaardi jaoks kohta, aga P20 tuleb juba eos 128GB mäluga, seega ei ole siinkohal küll minu jaoks just suure murekohaga tegemist.

P20 puhul on avaekraani kujunduse puhul valikud natuke piiratud ja ma ei ole suur sahtlimenüü fänn. Mind ei häiri otseselt, et ma pean menüü avamiseks nüüd menüüle klõpsama lihtsalt üles- või alla libistamise asemel, kuid mind häirib see, et menüü on ebapraktiliselt ja tähestikujärgselt üles ehitatud ja võib-olla olen ma lihtsalt tumba, kuid ma ei oska ka seda muuta. Küllap see on lihtsalt üks neid asju, mida ma pean ümber õppima või harjuma, täpselt nagu see, et ö täht on klaviatuuril peidetud ja klaviatuur on ikkagi märksa laiem, kui S8 puhul oli..

S8 puhul tooksin tagasivaates ebamugavusena välja veel sellise asja nagu Bixby. Isegi mitte Bixby ise, aga külje peal oleva nupu, mis Bixbyni kiirvalimise korras viis ja mida ma tegelikult ei vajanud, sest nii kaua kui ma S8't kasutasin, Bixby.. isegi ei töötanud?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar