kuidas ma motivatsiooni leian?

Teisipäev, 26. september 2017

Vastus on see, et ma ei leiagi, sest ma ei otsi. Ma ei ole motiveeritud. Ma lihtsalt sunnin end asju tegema, sest muidu ma ei teekski neid. Motivatsioon on müüt, mille taga peitub tahtmine ja mitte-tahtmine. Ma tahan seda ilusat keha, seega ma teen selle kallal tööd ja ma ei varja oma suurt rabelemist või mitte-rabelemist motivatsiooni taha. Ma tahan seda piisavalt, et selle nimel tegutseda. Kui ma ainult arvaksin, et ma seda tahan, kuid tegelikult poleks mul sellest sooja ega külma, siis ilmselgelt ei veedaks ma nii suurt osa oma ajast treeningsaalis.

Ma tunnen juba eos, kuidas see postitus hakkab tiirlema ümber sama mõtte nagu planeedid tiirlevad ümber päikese, aga ma ei saa sinna midagi parata lol

Minuga käib siiani kaasas üks lause, mille mu koolidirektor mulle ükskord ütles: "Motivatsioon - õõh, ma vihkan seda sõna, sest see huvitav sõna on omistatud millelegi, mida pole olemas."

Pildiotsingu motivation quotes tumblr tulemusMotivatsioon on illusioon. Ma ei usu motivatsiooni ega selle maagilisse ilmumisse. Kui ma päevast päeva motivatsiooni ootaks, poleks ma oma elus kuhugi jõudnud ning istuksin siiani oma tagumikku laiaks, oodates seda maagilist motivatsioonisüsti, mis sunniks mind koristama või trenni tegema. Ma ei otsi motivatsiooni ning ma ei ehita oma elu ümber selle, et olla motiveeritud, sest ma ei ole.

Seega, kuidas ma sain inimeseks, kes ma olen täna? Ilmselgelt mitte nii, et ma sain taevase ilmutuse selle kohta, et ma tegutsema peaksin. Ma lihtsalt pärast mitut aastat mittetegemist (motivatsiooni ootamist) otsustasin ühel hetkel, et aitab küll ja hakkasin tegema ning lakkasin ootamast rongi (motivatsiooni), mis niikuinii kunagi ei tule.

Enamasti on nii, et inimsed, kes kõige rohkem vinguvad, et nad pole motiveeritud, ei viitsi ega taha lihtsalt tegutseda. Enamik inimesi eeldab, et asjad tulevad lihtsalt ühel hetkel, kui ilmub motivatsioon - oh, kui mul oleks ometi motivatsiooni, läheks mul kaalulangetamine lihtsamalt, ma jaksaksin trennis rohkem kaasa teha ja ma saaksin paremaid hinded. Ise ka usud? Mu jaoks tundub suisa veider, et inimesed panevad kõik oma tegevused seisma puhtalt selle pärast, et neil ei ole midagi, mis on nende enda mõistuses kinni. Ma olen aru saanud, et inimesed, kes motivatsiooni ootavad, on enamasti lihtsalt laisad ega suuda ohje enda kätte haarata ning motivatsioon on hea vabandus, mille taha peituda.

Üks inimene küsis mult ükskord: "Mis sa arvad - kas on nii, et kui inimene tõesti midagi tahab, siis ta selle ka saavutab?" Ja ma ütlesin jah, sest see on nii. Mu elul ei pruugi olla ühtki üldist eesmärki, aga kui mu eesmärgiks on see, et ma ei ärkaks iga hommik üles plaaniga end ära tappa, siis ma ometigi ei oota motivatsiooni, et end kokku võtta ja ostustada, et nüüd ma siis ei sure, sest ma olen motiveeritud mitte surema, sest see on debiilne. Ja motivatsioon kehtib ometigi kõigi eluvaldkondade kohta. Inimesed, kes palju teevad ja saavutavad, ei istu motivatsioonihunniku otsas, nad tegutsevad - neil on mingi ajend ja see ajend ei ole kunagi motivatsioon.

Võtke ometigi ohjad enda kätte. "Mul pole motivatsiooni" on sama, mis "ma lihtsalt ei viitsi". :( Ma tean omast kogemusestki, et iseennast sundida on ka päris nõme, aga asjad polegi loodud lihtsalt tulema.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar