rebaste ristimisest

Neljapäev, 21. september 2017

Mind pole retsitud. Kui ma kümnendasse klassi jõudsin, otsustasin ma retsist loobuda ning vaatasin kogu püha üritust vaid pealt. Põhjus, miks mind pole retsitud, on lihtne - ma ei poolda lihtsalt retsi. Ma ei leia midagi naljakat või lõbusat selles, kui üks grupp inimesi teisi terve nädala vältel alandab, sõna otsese mõttes orjastab ja muul moel ära kasutab. 

Muidugi, kindlasti oleneb see koolist ja retsijatest, kuid nii palju kui ma olen retsi näinud oma koolis või videote põhjal, on gümnaasiumi rets enamasti alandav ja maitselage. Ma ei taha olla see üks inimene, kes ütleb, et retsi ei peaks toimuma, sest mul pole retsi kui sellise vastu midagi ning nii palju kui ma ka ülikoolide retside kohta lugenud olen, paistab see mõnikord isegi tore ja lahe. Muidugi, õnnistage kümnendikud ülikooli tava kohaselt sisse, aga kui seda teha, peaks kõigil lõbus olema, mitte nii, et retsitavale jääb halb mälestus sellest, kuidas teda sunniti õli jooma ja sprottides maadlema.

Seda nõmedam on see, et kuna enamik gümnaasiume niikuinii eriti seda arulagedust kooli territooriumil ei poolda, suunavad õpilased omakeskis retsi metsa või linna peale, kus puudub õpetajate valvas pilk ning kõik debiilsused on võimalik viia järgmisele levelile. Kui koolirets ongi selline pigem leebe ning üles ehitatud seltskonnamängudele, näomaalingutele ning veidratele kostüümidele, siis koolist väljaspool võib teha kõike seda, mis koolis sees aktsepteeritav ei ole (loe: see sama sprottidel maadlemine, õli joomine ja kange sinepi hambapastana kasutamine).

Ma olen aastate jooksul näinud umbes viite retsi ning ma ei saa öelda, et ükski neist mulle eriti meele järele oleks olnud. I stand by my point - see on alandav. Mõned on üritanud mind veenda, et see on lõbus, aga ma ei lihtsalt ei ole võimeline nägema midagi lõbusat sellest, kui sind koheldakse nädala aega nagu orja, alandatakse, sunnitakse kellegi "heaaolu" nimel oma isiklikku raha kulutama ja asju ette ja taha ära tegema. Kui sa vastavalt "jumala tahtele" ei käitu, saad karistada? Seejärel mässitakse sind kellegagi koos toidukilesse, mis takistab su koolitundides õppimist ning sunnitakse oreo küpsiste vahel hambapastat sööma. Ja siis lööb keegi sind veel jalaga või seob kuhugi kinni, sest sa panid ta kohvi sisse kahe lusika suhkru asemel ühe.

Võib-olla olen ma ise lihtsalt selline isiksus, et ma ei suudaks aktsepteerida, kui ma peaks nädala aega kellegi bitch olema ning seetõttu ei näe ma ka põhjust, miks keegi teine peaks seda tahtma, kuid see ei muuda rohkem aktsepteeritavamaks fakti, et suur hulk noori inimesi ei taju ära piiri nalja ja sündsuse vahel ning retsi kasutatakse ära hea võimalusena endast alandavate võtete kaudu bossi tegemiseks.

Seega ei, ma ei poolda retsi. Mul küll on rebane, aga ta on nii armas ja tore inimene, et ma ilmselt küpsetan talle koogi, unustan ära, et ma teda retsima pean ja ülejäänud kooliaja vältel viin ma heldelt kõik oma vanad konspektid, et tal edaspidi kergem oleks. 

1 kommentaar:

  1. Olen samal arvamusel retsist. Mina ka ei ole ka sel põhjusel retsil osalenud.

    VastaKustuta