tagakiusamisest

Reede, 1. september 2017

Ma olen kiusamise ohver. Praegusel hetkel. Mul ei olnud varasemas elus kunagi kiusamisega probleeme, kuid mida vanemaks ja targemaks ma olen saanud, seda enam mind on kiusatud. Kahjuks pole see enam sedalaadi kiusamine, kus sinu vihavaenlane ütleb sulle, et sa oled paks jänesehammastega vorst, vaid seal on inimesi, kes on oma elu passiivseks eesmärgiks seadnud päevast päeva su elu põrguks tegemise.

Mulle on korduvalt öeldud, et ma võiksin end ära tappa. Seal ei ole isegi midagi naljakat viisis, kuidas seda öeldud on. Ütleja on reaalselt mõelnud, et ma võiksingi end ära tappa, sest ilmselt loodab ta, et tema elu oleks ilusam, kui ta mu lõusta enam iga päev ei näe. Ma elan iga päev teadmisega, et ma olen vihatud. 

Ma olen kogu aeg teadnud, et võib-olla ma lihtsalt ei ole meeldiv inimene. Kõik meist üritavad jätta endast internetis paremat muljet ja ilmselt olengi ma internetis naljakam, samastumisväärsem ja huvitavam, kuid siis ma sain aru, et ma olen nende samade inimeste poolt vihatud nii päriselus kui ka internetis. Ja siis ma sain aru, miks. Inimestele ei meeldi, et sa oled neist targem. See ärritab neid. Ma võin mõnikord öelda asju, mis panevad mind kõlama kui debiilikut, aga ma olen tark. Ma olen väga tark. 

Võib-olla on see puhas enesekiitus ja ma arvan endast liiga hästi, et tunnistada, et ma lihtsalt olen veidrik selle kõige selgesõnalisemas tähenduses. Või õigemini, ma tean, et ma olen veidrik ja mulle meeldib veidrik olla, aga ma arvan lisaks sellele endast liiga hästi, et aktsepteerida seda, et ma ei meeldi inimestele oma veidruste pärast. "You have to be odd to be number one" ütles Dr. Seuss, aga miks just mina pean olema paaritu, kummaline ja.. üleliigne. Veelkord kiusamisest rääkides, siis kiusamine pole alati sõnadega. Mõnikord on see passiivne moment, kus sa ütled midagi ja mitte keegi ei kuula sind, sest nad kõik eiravad sind. Neid ei huvita su sõnad, sest sa oled ebaoluline ja omapärane; su mõtted ei oma tähendust, sest sind on üks ja sa oled paaritu. 

Ja siis ma mõtlen, et kurat küll. Ma olen ikka veel siin ja sel peab olema mingi tähendus ja vaatamata kõigile inimestele, kes teevad mu elu põrguks, saavad minu sõnad tähendama palju rohkemat, kui nemad mõista suudavad. Ma olen ikka veel siin ja ma ei kavatsegi pakkuda neile seda rahuldust, et ma peaksin lakkama olemast.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar