kellel siis ikkagi läheb halvemini?

esmaspäev, 27. november 2017

Juhtusin ükspäev lugema üht tsitaati selle kohta, et inimesed kipuvad rääkima ainult siis, kui neil midagi kurta on ja pärast seda olen ma täheldama hakanud, et tegelikult inimesed enamasti väga muud ei teegi, kui aina kurdavad ja kurdavad. Seda kurtmist on igat masti. Mõnele meeldib raha üle kurta, teised kurdavad selle üle, kui väsinud nad on. Mõned suisa kurdavad teiste inimeste üle, mis minu arvates on kõige tobedam, sest mida sa ikka selle teise inimesega peale saad hakata, kui ta ongi paras sitavares? 

Inimesed kurdavad lihtsalt selleks, et kurta. Muidugi, ma olen hetkel väga kahepalgeline, sest eks ma ise kurdan ka vahetpidamata, HECK, ma kurdan isegi praegu nagu paras persevest, aga ma olen iseennast seadnud positsioonile, kus ma ei ole võimeline end teiste kurtjatega võrdlema. Olgem ausad, inimestele meeldib kurta ja eriti tore on, kui sinu kurtmise tulemusena inimesed sulle kaasa tunnevad, sest sul on ju nii hullusti. Aga, mida see mulle või ükskõik kellele teisele juurde annab, kui ongi kõige hullem? Kaastunne pole ometigi miski, mille nimel kraagelda - kaastunne on ju nagu haletsus ja reaalsus on see, et see haletsuse ja kaastunde hunnik, mis üks enesele välja on nuumanud, ei tee muud, kui jätab kurtja nõrgale positsioonile ning mõnes mõttes on edaspidigi see manguja maik juures.

I'm complaining and I know it. Pseudoprobleemid ät its finest. Vahepeal tundub, et inimesed ei kurdagi nii väga selle üle, kui halb neil endal on, vaid selle üle, kui halb on olnud keegi teine. See ei tähenda, et ma kurdaks selle üle, et kuule, Matil on majas soojustusega jamasti, vaid ma kurdan selle üle, et Mati oleks mulle justkui ette heitnud, et minu majal on soojustusega hästi. Täpselt sama teema on selle kooliõpilaste hulgas populaarse teemaga, kes öösel kui palju magas. Kati ütleb, et magas 5h ja mina ütlen, et magasin 6 ja lähen Jukule rääkima, et Kati arvab, et ta on eriline, sest ta magas ainult 5h. 

Kurtmine on tüütu ja ma tegelen aktiivselt selle pideva kurtmisvajaduse elimineerimisega oma elust. Üks väheseid asju, mille üle ma jätkuvalt kurdan, on kurtmine ise, vot nii närvi on mind kurtmine ajama hakanud. Kui ma tahaks veel sammu kaugemale minna, siis ütleksin ma adjöö ka kõikidele inimestele, kes minu kuuldes endiselt veel lõputult kurdavad, aga siis ei oleks mu elus enam ühtegi inimest. Issand jumal, kui kurb, sa oled väsinud, sest said öösel ainult 4h magada? Ärge võtke isiklikult, aga mitte keegi peale sinu enda ei saa mitte midagi teha, kui sa ise õigel ajal magama ei oska minna.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar