issand, mis tal seljas on!?

kolmapäev, 20. detsember 2017

Mul oli laupäeval üks ebameeldiv seik ja ma tundsin, et ma pean paar päeva seda seedima enne, kui sellest kirjutada söendan. Võib-olla olin ma veidi solvatud, aga tegelikult ei tulnud ma üldse rääkima sellest, kuidas ma solvusin, vaid sellest, kui ebaviisakaid täiskasvanud inimesi leidub.

Igatahes, ma käisin laupäeval vastu võtmas oma meistritiitlit ja loomulik on, et mul oli seljas midagi pidulikumat, sest siiski auhinna vastu võtmine ja nii edasi. Samas ei olnud tegemist ultra-piduliku settinguga, vaid pigem selline semi-formal, seega pidulik riietus polnud otseselt ka kohustuslik. Seljas oli mul siis litritega kleit, mille peal oli selline hall lohvakamat laadi, kuid siiski viisakas pintsak-kampsun ja kuigi mul olid kontsaga kingad kaasa võetud, otsustasin ma siiski Nike tossudes olla, sest kohale jõudes selgus, et kingadega on sel põrandal liiga libe ning ka ei suutnud ma väga kaua kingadel seista, sest mu selg hakkas valutama ja oluline on siiski pigem see, et ma end hästi, mugavalt ja iseendana tundsin.

Ühel hetkel auhinna kättesaamist oodates märkasin ma, et üks neljakümnendates naine piidleb mind. Ma arvustaks tema välimust ka, aga ausalt öeldes polnud mul sooja ega külma, seega ma ei teagi täpselt, mida ta kandis. Ta pilk polnud aga üldse meeldiv, pigem selline etteheitev ja arvustav. Sellest muidugi ei piisanud, sest tal oli vaja minu peale näpuga näidata. Näpuga näidata. Täiskasvanud naine näitab ilmselge teismelise peale näpuga. Ka pidi ta mu väljanägemist veel oma kaaslasele kommenteerima ning seejärel minu poole grimassi tegema, et teada anda, et ta minu välimusse põlgusega suhtub. 

Tavalise päeval oleks mul ilmselt ükskõik, sest ma olen juba loomu poolest selline, et ega mind väga ei huvita, mida teised arvavad kuni ma ennast hästi tunnen. Ma ei tahaks ka öelda, et see otseselt mind kuidagi riivas või solvas, et ta minu väljanägemisse põlglikult suhtus, aga mind veidi hämmastas see, kuidas inimestele pole justkui kombeid õpetatud ja kõik on nii agarad valmis kedagi avalikult kommenteerima. Ilmselt kummastaski mind kõige enam see, et tegemist oli täiskasvanud naisega, kellel oli vanust vähemalt kaks korda rohkem kui minul, kuid tal puudusid igasugused kombed. 

Ma usun jätkuvalt, et ma nägin ja näen väga lahe välja, samuti olin ma teisi vaadates ka üritusele kohaselt riides, kuid mis annab ühele inimesele üldse põhjust kellegi väljanägemist avalikult hukka mõista? Ma eeldan, et talle ei meeldinud mu tossud, aga võib ometigi öelda, et tegemist on ajastukohase moega. Ma tean, et tossud (ja selline outfit üleüldiselt) ei sobi kõikjale ja kindlasti ei läheks ma tossudes pidulikule aktusele või pulma, aga ma tajun väga hästi piire ja kombekust ning tean küll, millal miski sobib ning antud üritusele oli see lubatud. 

Vaatamata sellele ei leia ma, et kellegi niimoodi avalikult "tümitamine" näitajale, kandjale või üldse kellelegi midagi juurde annab, sest ma ei lähe ometigi riideid vahetama, sest üks mats minu suunas näpuga osutas. Muidugi, ma mõistan seda inimestest tagaselja rääkimist, aga kusagilt läheb piir ning antud juhul ületati see piir hetkel, mil see naine sõrme tõstis. Aga aitäh talle, sest olgem ausad, see intsident ei muutnud minu jaoks siiski midagi peale selle, et kinnistas selle, et ma riietun edaspidi ka nii nagu ise tahan. Minu poolest võivad inimesed ka matsid edasi olla.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar