mis sa eksamile kaasa võtad? - hea tuju ja raudsed närvid

Teisipäev, 17. aprill 2018

Eesti keele eksam on nüüd edukalt (loodetavasti) läbitud, aga erinevat mu tuttavatest minul küll mingit pingelõdvendusperioodi ei järgne. Koolis pean ma ka tervelt 31. maini käima ehk koolitundides tiksun ma ka veel eksamite vahepeal, mälumängurin ja palvetan, et mulle selle ajaga matemaatika pähe koputatakse.

Hommikul kooli poole jalutades tulid mulle vastu kaks paralleelikat, kellest üks ütles mu selja taga "issand, Tuuli on nii rahulik" ja tegelikult ma ei oskagi öelda, miks.. samas ei näinud ma paanitsemisel ka otsest mõtet, sest paanitseda saab pärast eksami kirjutamist ka, ei pea ju tingimata eksami eel või vältel. Mu lemmikmoment kogu eksamist oli tegelikult see, kui raadio mängima pandi, et me saaksime haridusministri tervitust kuulda. Kõik olid närvis, aga me pidime enne tervitust veel terve Öölapse ära kuulama, mis paljusid ilmselt veel enam närvi ajas. Aga eesti keele eksamist endast rääkides, siis eneselegi üllatuseks kirjutasin ma eksamit ainult kolm ja pool tundi ja mu ametlik lõpetamisaeg oli 13:48. Kui kedagi huvitab, siis variandiks valisin mõlema poole puhul esimese: lugesin Mihkel Muti "Eesti ümberlõikaja" katkendit (ma v i h k a s i n raamatut ja jätsin selle pooleli) ja kirjutasin sama variandi teemat iseendaks jäämisest lihtsusest ja keerukusest muutuvas maailmas.

Siin minu poolt ka kolm nõuannet kõigile eksaminantidele kaheks tulevaks eksamiks, sest mul pole mõtet selle kohta eraldi postitust teha. Olgu ka öeldud, et tegemist on asjadega, mis minu puhul toimivad, kuid ma ei taga sajaprotsendilist töötamist kõigi puhul:
  • Närvi võib alati ka pärast eksamit minna. Enne pole väga mõtet ja tõele näkku vaadates on sul närveerimiseks aega peaaegu kaks kuud kuni eksamitulemused avaldatakse.
  • Igasugused lutsukommid ja karamellid on eksami ajal tunduvalt parem lahendus kui šokolaad, sest šokolaad teeb suu paksuks ja ajab jooma, joomine ajab pissile ja pissimine raiskab aega ja võib mõtte segi ajada. 
  • Samas, kui sul mõte koos on, siis mine pissile, sest suur tõenäosus on, et su põis takistab sind mõtlemast ja kui sul juba mõte segi on, siis samahästi võid sa võtta selle momendi, et pissida.

Aga mida ma tegelikult rääkida tahtsin ja millest ma tegelikult juba mõnda aega tagasi oleksin rääkima pidanud (pluss Liis ütles, et ma peaksin sellest rääkima), on see, et mina ja minu tiim võitsime üleriigilise koolinoorte mälumängu "Uus hõbe" ja sõidame nüüd Rooma ja Vatikani. Hilisemat analüüsi meie võidu osas pole ma veel läbi viinud, kuigi minuni on jõudnud punktileht, aga ma olen läbi analüüsinud superfinaali ja saanud teada, et meie võit tulenes teadmisest, kes on Bernard Kangro ja hämmastavast juhusest, kus me oskasime pakkuda, kus toimus 1928. aasta taliolümpia (Šveitsis). Muidugi, nagu alati, eeldasime me ise kõige hullemat ning arvasime, et me ei pääse isegi superfinaali, aga hiljem selgus, et olime finaali suisa võitnud, mis oli väga meeldiv üllatus. Ma olin ka kaks päeva ülekooliline kuulsus. Vatikan, here I come!

Pärast võitu käisime ka meeskonnaga tähistamas ja piljardit mängimas ja alates 8.aprillist on 8.aprill mu teine sünnipäev, sest vähe sellest, et ma võitsin oluliseima koolinoorte mälumängu, võitsin ma ka oma elu esimese piljardimängu. Nii et mis päriselt oluline on?

Hello it me, ilmselt suurima naeratusega, mis mu näol kunagi olnud on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar