bulletjournalimisest.. ja laiskusest?

Neljapäev, 16. juuli 2020

ma kunagi ammu blogisin oma bulletjournalimisest, siis kui ma selle enda jaoks hiljuti avastanud olin, nii et ma olin selle pärast veel tunduvalt enam ekstaasis kui ma praegu olen. seda postitust saab vaadata ja lugeda siit. aga kuna ma vahelduseks jälle oma bulletjournaliga rahul olen, sest see viimaks vastab minu praktilistele ja esteetilistele ootustele ja vajadustele, siis ma mõtlesin uuesti jagada, kuidas ma oma bulletjournalit kasutan, rakendan ja kaunistan. 

kui ma 2017. aastal alustasin, oli see tegelikult eesti mõistes veel üsna tundmatu business. mulle vähemalt tundus nii. täaseks on eestisse aga isegi ilmunud esimeses blogid, mis ongi täielikult pühendunud sellele, et oma bulletjournalit igakuiselt eksponeerida. kes siiski endiselt ei tea, mis on bulletjournal, siis bulletjournal lühidalt kokku võttes on tegemist kalender-märkmikuga, mida sa ise koostad ning selles seisnebki kogu asja võlu - luua endale täpselt selline märkmik nagu sa ise soovid ja ideaalis ette kujutad. nagu eelnevalt pildilt näha oli, olen ma jätkuvalt minimalistliku stiili pooldaja. seal on näha ka mu üsna tüüpiline weekly log, mida ma kasutan enamasti oma päevatoimetuste üles märkimiseks, sest mul on vahel tõsine probleem sellega, et end tegevustega joonel hoida ja ma kipun päeva jooksul ära unustama, mida ma tahan ja pean tegema, eriti kui see puudutab tühiseid asju nagu pesu pesemine. samuti, nagu näha, märgin ma kõrvalsektsioonis üles erinevad üritused, mis mind nädala sees ees ootavad. mitte, et mul ürituste osas mäluga probleeme oleks, aga minu meelest on see hea võimalus omada ülevaadet, kuhu peab jõudma. eriti hetkel, kui üritustele jõudmine on mu töö. 

tunnistan ausalt, et trackerite ja muude loetelude kasutamise lõpetasin ma suurest laiskusest ammu ära. eelmise aasta journalis ma lihtsalt avastasin, et mul pole otsest viitsimist iga päev üles märkida, kas ma käisin trennis, magasin kaheksa tundi, jõin vett, lugesin raamatut, tegin tööd, õppisin midagi muud ja nii edasi ja nii edasi. see hakkas ka minu jaoks näima nagu mõttetu ruumi raiskamine, sest ma oleksin saanud seda ruumi muu ja praktilisema jaoks kasutada (näiteks viimased kaks kuud olen ma seda lehte kasutanud oma sissetulekute ja väljatulekute analüüsimiseks). 

kui weekly logi ürituste sektsioon vaatleb ainult konkreetse nädala üritusi, siis monthly logi kasutan ma peamisel kuu oluliseimate ürituste üles märkimiseks. muud rakendust sellel eriti polegi. 

rääkides uuesti weekly logist, siis ma kasutan nö liikuvaid liste, et oma päeval silma peal hoida. see tähendab, et ma panen kõik kohustused hommikul ühe hurraaga kirja ning lisan päeva jooksul jooksvalt tegevusi, täpselt nii palju kui vaja või meelde tuleb. järgmisel hommikul alustan lihtsalt uue listiga. kui ma varasemalt joonistasin kõik päevad välja ning andsin kõigile päevadele piiritletud mahuga kasti, siis ma sain aru, et see on mõttetu, sest mõni päev ma lihtsalt kirjutan sinna nii palju asju, et ruumist jääb puudu, kuid teinepäev ei täida üldse. 

küll aga olen ma oma bulletjournalit hakkama kaunistama väljaprintide ja washi lintidega. mul on eraldi toos ühevärvilisi ja kaunistustega teipe, mida ma aeg-ajalt kasutan, kui mulle tundub, et nädal või päev liiga tühjaks on jäänud. sama asi on piltidega. ma ei kasuta neid igal nädalal, pigem siis, kui mu kohustused ei täida kogu weekly logi ära ning sinna jäävad tobedad augud. tagasi vaadates on selliseid vahepalasid minu meelest väga tore näha. annab kogu märkmikule elu. 

vahel kasutan ma weekly logi ka märkmeteks või tähelepanekuteks. näiteks märgin ma üles, millest vestlesin psühhiaatriga või mida tahan küsida intervjuul. jällegi, ma ei pea vajalikuks seda, et mul oleks eraldi lehekülg päeviku pidamiseks, sest ma tean, et ma ei pruugi seda kasutada ja tõenäoliselt ei kasuta.

üldiselt ma olengi lihtsalt püüdnud kogu märkmiku enda jaoks võimalikult praktiliseks ja kasutatavaks teha, et ma ei tunneks, et mul on kohustus, vaid pigem vajadus. 

samuti, oluline küsimus - kas keegi on toidublogist huvitatud? kas siis instagramis või eraldi blogina, mis püüaks olla nii odav ja maitsev kui võimalik? mul on ideid, aga ma ei ole hetkel veel kindel, kas sellisele asjale oleks huvi

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar